The Mill Özler Serisi

Tatlı krizlerinize sağlıklı ve doğal bir çözüm: The Mill Özler Serisi

The Mill Özler Serisi

Sağıklı, doğal ve şeker ilavesiz ürünlere olan talep her geçen gün artıyor. The Mill olarak bu yönelimin farkına varıp; tüketicilerimize soğuk sıkım, şeker ilavesiz meyve özleri serimizi sunuyoruz.

Keçiboynuzu özü, karadut özü, hurma özü, elma özü, yaban mersini özü ve andız özü olmak üzere çeşitli ürünlerden oluşan bu serimize mutfaklarınızda yer açabilir, daha sağlıklı ve lezzetli tarifler deneyebilirsiniz.

Keçiboynuzu Özü:
Keçiboynuzu Özü:

Harnup olarak bilinen keçiboynuzu meyvesi yüzyıllardır Anadolu sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olmuştur. Geleneksel olarak kurutulup çiğ halde tüketilen veya pekmezi yapılan keçiboynuzunun son zamanlarda kullanım alanı genişlemiş durumda.

Artık, keçiboynuzu meyvesinden pekmez haricinde keçiboynuzu özü, unu, tozu ve kapsülü gibi ürünler de yapılıyor. Keçiboynuzu özünü üretmek için meyveler çiğ haldeyken soğuk sıkım yöntemiyle sıkılıp, 60 dereceyi geçmeyen sıcaklıklarda ısıtılır.

Doğal olarak tatlı bir lezzete sahip olan The Mill Keçiboynuzu Özü’nü sağlıklı tatlı tariflerinizde rafine şeker yerine tercih edebilir veya sabah aç karnına bir tatlı kaşığı tüketerek güne enerji dolu başlayabilirsiniz.

İlave şeker içermez.

Karadut Özü:

Nisan ayından haziran ayına kadar geniş yapraklı uzun ağaçların önce çiçeklendiğini sonra da kara, mor küçük meyvelerle dolduğunu görürüz. Küçücük üzüm salkımlarını andıran görüntüsüyle büyüleyen karadut meyvesinin hafif ekşimsi, kendine has bir tadı vardır.

Ağaçtan toplarken ya da ellerimizle yerken, ellerimizde ve elbiselerimizde izler bırakan bu meyvenin vücuda sayılamayacak kadar faydası vardır. İçerdiği A, B, C, D, E ve K vitaminlerinden ve potasyum, sodyum, niasin, gibi yararlı maddelerden dolayı vücudumuza her yönden katkı sağlar.

The Mill Karadut Özü’nde hiçbir katkı maddesi ve kıvam artırıcı bulunmamaktadır. Karadut özünü ister suyla karıştırıp meyve suyu gibi tüketilebilir, isterseniz ürünümüzle pastalarınızın üzerini süsleyebilirsiniz.

İlave şeker içermez.

Karadut Özü:
Hurma Özü:
Hurma Özü:

Orta Doğu’nun sıcak ve güneşli ikliminde yetişen hurma, pek çok faydasının yanı sıra güzel tadıyla da oldukça sevilen bir meyvedir. Hem taze hem kuru şekilde tüketilen hurma, geleneksel bir lezzet olarak görülür ve Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezleri arasındadır.

Lezzetinin ve geleneksel öneminin yanı sıra hurma, ağır tatlılara alternatif olarak kan şekerini dengeleyebilen ve işlenmiş şekerden uzak durmamızı sağlayan sağlıklı bir besindir. Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen ürünümüz, yüksek ısıya maruz kalmadığı için besin değerini mümkün olan en yüksek seviyede korur.

Meyvenin doğal yapısı korunarak üretilen ürünümüz benzersiz hurma lezzetinin damakta yoğun bir şekilde hissedilebilmesini sağlar.

İlave şeker içermez.

Elma Özü:

Doyurucu ve enerji veren bir meyve olan elma hem lezzetlidir hem de vitamin ve mineral zenginliği ile ön plana çıkmaktadır. Elmada A, B6, C, E ve K vitaminleri ve potasyum, fosfor, kalsiyum, çinko, demir gibi mineraller bol miktarda mevcuttur.

Ayrıca elma, içeriğinde bulunan polifenoller sayesinde antioksidan özelliklere sahiptir. Tütün veya alkol tüketimi, güneşe maruz kalma, kirlilik vb. gibi durumlarda üretimi artan serbest radikallerin vücut üzerindeki zararlı etkileriyle savaşır. Soğuk sıkım yöntemiyle elmanın sahip olduğu tüm besin değerleri mümkün olan en yüksek seviyede korunur.

Herhangi bir koruyucu ve katkı maddesi içermez. Ürünümüzü dilerseniz kaşıkla doğrudan tüketebilir, dilerseniz bir bardak suya biraz elma özü ve sade soda ekleyerek tüketebilirsiniz. Dilerseniz, elinizdeki şekerli tariflere 1 bardak şeker yerine bu özden yarım bardak koyarak tarifte değişiklik yapabilirsiniz.

İlave şeker içermez.

Elma Özü:
Yaban Mersini Özü:
Yaban Mersini Özü:

Yaban mersini, veya ayı üzümü fundagiller familyasından, ılıman iklimlere alışmış üzümsü bir meyve türüdür. Fundalık ve ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişen yaban mersini, koyu renkli orman meyveleri arasında mayhoş tadı ile tatlı-ekşi severlerin gözdesidir. Ufak taneleri, ince kabuğu, yok denecek kadar küçük çekirdekleri ile lezzetli bir meyvedir.

Aynı zamanda, yaban mersini sıklıkla tüketilmesi gereken, vitamin ve mineral bakımından zengin, sağlıklı bir besindir. E ve C vitaminleri, potasyum, çinko, folik asit ve demirin yanı sıra bitkisel polifenoller içerir. Yaban mersininin “mavi” renginden sorumlu olan antosiyaninler, vücudun serbest radikalleri durdurmasına ve etkisiz hale getirmesine yardımcı olur.

The Mill Yaban Mersini Özü’nü doğrudan kaşıkla içebilir ya da yaban mersini tadında enerji barları, smoothieler ve pudingler yaparak bu mayhoş lezzetin tadını çıkarabilirsiniz.

İlave şeker içermez.

Andız Özü:

Andız, Doğu Akdeniz bölgesinde görülen bir çam türüdür. Andız özü ve pekmezi iğneli andız ağacının olgunlaşmış meyvelerinden üretilir. Andız özünün içinde E vitamini ve kalsiyum başta olmak üzere birçok vitamin ve mineral yüksek oranda bulunur.

Rafine şeker ve bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilecek hiçbir katkı maddesi içermediği için 7 aylık bebeğiniz için andız özlü mamalar yapabilirsiniz. Kemik gelişimini destekleyen vitaminler içeren andız pekmezinin, bebeklerin yanı sıra gelişme çağındaki çocuklar tarafından da tüketilmesi tavsiye edilir.

Her sabah güne başlarken, bir yemek kaşığı tüketebilir, andızın sağlıklı ve enerji verici içeriğinden yararlanabilirsiniz. Acımsı ve yoğun bir tadı olduğu için tahin veya balla karıştırıp yiyebilir veya bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı koyarak içebilirsiniz.

İlave şeker içermez.

Andız Özü:
Kahvenin Zengin Dünyası
Net: 250 ml
Paketleme
Ürün Adedi Boyut Ağırlık
Koli 12 Adet 17 x 22 x 27 cm 3,8 kg
Palet 144 Koli / 1.728 Adet 80 x 120 x 178 cm 552 kg
Paketleme
Kahvenin Zengin Dünyası
Net: 250 ml
Koli Palet
Ürün Adedi 12 Adet 144 Koli / 1.728 Adet
Boyut 17 x 22 x 27 cm 80 x 120 x 178 cm
Ağırlık 3,8 kg 552 kg